Czytasz dzięki

Włoski sędzia zajął 2,3 mln EUR spółki Novartis

opublikowano: 18-09-2020, 16:11

Sędzia sądu w Mediolanie zdecydował o zajęciu 2,3 mln EUR należących do szwajcarskiego koncernu farmaceutycznego Novartis w ramach dochodzenia dotyczącego oszustwa, informuje Reuters.

Pieniądze zostały zabrane włoskiej spółce zależnej Novartis Farma, która jest podejrzewana o sprzedawanie leków szpitalom po zawyżonych cenach w celu wyłudzenia pieniędzy z refundacji dokonywanej przez lokalny rząd. Novartis odrzucił oskarżenia nazywając je bezpodstawnymi.

Reuters przypomina, że włoska policja finansowa przeprowadziła dochodzenie, które wykazało, że dziewięć prywatnych szpitali w Mediolanie uczestniczyło w procederze wyłudzania pieniędzy w latach 2013-2018 narażając na straty region Lombardii. W grudniu ubiegłego roku grupa San Donato, która zarządza szpitalami, zapłaciła 10,2 mln EUR odszkodowania lokalnym władzom.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane