Włoskie firmy tracą z powodu 'podróbek' 12-17 mld EUR rocznie

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 01-02-2005, 13:06

Straty ponoszone przez włoskie firmy z powodu plagi podróbek ich artykułów szacuje się na 12-17 miliardów euro rocznie - wynika z badań, prowadzonych przez ekspertów z kilku placówek naukowych i innych instytucji we Włoszech. Obliczono, że każdego roku fiskus traci na fałszowaniu produktów między 1,2 a 1,8 mld euro.

 Straty ponoszone przez włoskie firmy z powodu plagi podróbek ich artykułów szacuje się na 12-17 miliardów euro rocznie - wynika z badań, prowadzonych przez ekspertów z kilku placówek naukowych i innych instytucji we Włoszech. Obliczono, że każdego roku fiskus traci na fałszowaniu produktów między 1,2 a 1,8 mld euro.

Te szacunkowe liczby podali przedstawiciele kilku instytucji, którzy badali ekonomiczne skutki rozpowszechnionego we Włoszech zjawiska niemal jawnej sprzedaży podrabianych artykułów. Jak podkreślili, niemożliwe jest dokładne oszacowanie strat, ponoszonych przez włoskie firmy, których produkty są nagminnie podrabiane. Można jedynie przypuszczać, że wynoszą one od 12 do 17 miliardów euro rocznie.

Chiny, Hongkong  i Tajlandia zajmują trzy pierwsze miejsca na liście krajów, z których pochodziły podróbki towarów znanych firm, skonfiskowane w 2003 roku przez włoską gwardię finansową. Najczęściej podrabiane artykuły to okulary słoneczne, torebki, odzież i zabawki, a także płyty CD i DVD.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane