Wojciech Olejniczak nie wyobraża sobie koalicji SLD-PO

Informacyjna Agencja Radiowa Polskiego Radia
22-03-2006, 08:33

Sojusz Lewicy Demokratycznej podtrzymuje swoje poparcie dla pomysłu rozwiązania Sejmu. Zadeklarował to w "Sygnałach Dnia" przywódca Sojuszu Wojciech Olejniczak.

Sojusz Lewicy Demokratycznej podtrzymuje swoje poparcie dla pomysłu rozwiązania Sejmu. Zadeklarował to w "Sygnałach Dnia" przywódca Sojuszu Wojciech Olejniczak.

Przewodniczący Sojuszu powiedział, że nie wyobraża sobie koalicji SLD z Platformą Obywatelską. Informacje o możliwości stworzenia takiej koalicji Olejniczak uznał za plotki.

Wojciech Olejniczak nie zgodził się z opinią, że wybór szefa Centralnego Biura Antykorupcyjnego przez Sejm jest sprzeczne z konstytucją. Przywódca SLD uważa, że takie rozwiązanie jest lepsze niż wybór szefa CBA przez premiera.

Olejniczak uznał pomysł usunięcia przedstawicieli opozycji z prezydium Sejmu, wysunięty przez Andrzeja Leppera, za objaw - jak to ujął - "przyćmienia" polityka Samoobrony. Zdaniem Olejniczaka, Lepper został "przyćmiony" możliwością wejścia do rządu.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Informacyjna Agencja Radiowa Polskiego Radia

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Wojciech Olejniczak nie wyobraża sobie koalicji SLD-PO