Work Service przystępuje do sprzedaży Exact Systems

WST, ESPI
opublikowano: 23-10-2017, 19:02
aktualizacja: 23-10-2017, 19:02

Spółka Work Service podjęła działania ws. sprzedaży podmiotu zależnego Exact Systems, którego nie udało się wprowadzić na giełdę.

Jak wynika z zaprezentowanego w poniedziałek komunikatu, proces sprzedaży Exact Systems jest prowadzony we współpracy z doradcą Blackwood Capital Group. Potencjalni zainteresowani zakupem mogą pochodzić zarówno z polskiego rynku, jak i mogą to być zagraniczne podmioty, w tym inwestorzy strategiczni i finansowi.

Maciej Witucki, prezes Work Service
Zobacz więcej

Maciej Witucki, prezes Work Service Fot. ARC

Work Service oczekuje, że proces wyboru potencjalnej oferty i procesu sprzedaży powinien zostać zakończony w ciągu 6-9 miesięcy od jego rozpoczęcia.

Z informacji publikowanych przy okazji niedawnej próby debiutu na GPW wynika, że Exact miał w tym roku wypracować ponad 30 mln zł EBITDA, co oznacza, że wartość transakcji przekroczy 300 mln zł. 

Oprócz tego giełdowy emitent poinformował o zawarciu umowy z węgierską firmą Profólió Projekt Tanácsadó ws. nabycia pozostałych 25 proc. udziałów w kapitale zakładowym Prohuman 2004 . Zgodnie z nią sprzedaż pakietu ma nastąpić w trzech transzach. Pierwsza (5,22 proc.) zostanie zakupiona przez Work Service 25 października za 1,53 mld HUF, druga (4,58 proc.) 31 stycznia 2018 r. o wartości 1,46 mld HUF (z możliwością opóźnienia), zaś trzeciej (14,8 proc.) do 27 kwietnia 2018 r. za cenę 4,115 mld HUF (ale w grę wchodzić mogą jeszcze inne opcje).

Więcej o sprzedaży Exact Systems, zakupie Prohuman i innych „problemach” Work Service będzie można przeczytać we wtorkowym wydaniu „Pulsu Biznesu” i na stronie pb.pl

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: WST, ESPI

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Work Service przystępuje do sprzedaży Exact Systems