WPP prowadzi dochodzenie wobec swojego szefa

opublikowano: 04-04-2018, 10:33
aktualizacja: 04-04-2018, 10:35

WPP, największa na świecie firma reklamowa, prowadzi dochodzenie w sprawie zarzutu osobistego dotyczącego niewłaściwego postępowania przeciwko dyrektorowi generalnemu Martinowi Sorrellowi, który zaprzeczył temu, że błędnie postępował, donosi Reuters.

Sorrell, który w ciągu trzech dekad zbudował WPP i zdobył pozycję branżowego lidera stwierdził, że zarzut dotyczył niewłaściwej sytuacji finansowej firmy, a zwłaszcza wykorzystania funduszy firmowych.

Martin Sorrell
Zobacz więcej

Martin Sorrell fot. Bloomberg

Odrzucam zarzut bez zastrzeżeń, ale przyznaję, że firma musi to zbadać – stwierdził Sorell w oświadczeniu.

Według WPP, że zarzut nie dotyczył kwot, które były istotne dla firmy.

Akcje w brytyjskiej firmie, które spadły już o 36 procent w ciągu ostatnich 12 miesięcy, tracą na wartości również w środę schodząc do ponad czteroletnich minimów. 

Sorrell powiedział też, że oskarżenie było badane przez firmę prawniczą i uważa, że proces ten zostanie wkrótce zakończony.

Oczywiście nie będę uczestniczył w prowadzeniu śledztwa – zadeklarował Sorrell, jeden z najbardziej znanych brytyjskich liderów biznesu.

Sorrell może pochwalić się jednym z najbardziej spektakularnych sukcesów w biznesie. Z zaledwie 2 osobowej firmy powstałej w Londynie w 1985 r. stworzył dominującego w branży giganta, zatrudniającego obecnie około 134 tys. pracowników w ponad 100 krajach.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu