Wzrosła sprzedaż mieszkań w Singapurze

opublikowano: 19-04-2018, 06:43

Sprzedaż domów w Singapurze wzrosła w marcu do najwyższego poziomu od czterech miesięcy sygnalizując ożywienie na tamtejszym rynku nieruchomości.

Z opublikowanych w poniedziałek danych Urzędu Przebudowy Miasta wynika, że deweloperzy sprzedali 716 mieszkań, To więcej niż 384 jednostki w lutym (po korekcie) i największa ilość od listopada minionego roku. Choć ożywienie stało się zauważalne, jednak sprzedaż przebiega wolniej niż na początku zeszłego roku.

Singapur
Zobacz więcej

Singapur fot. Bloomberg

Rynek nieruchomości w tym azjatyckim mieście-państwie wykazuje oznaki powrotu do zdrowia po czteroletnim kryzysie. Ceny nieruchomości wzrosły w pierwszym kwartale 2018 r. o 3,1 proc., co stanowi największy wzrost od prawie ośmiu lat.

To jednak wciąż niewielka liczba – ocenia Christine Li, dyrektor ds. badań w Cushman & Wakefield Inc. Dodaje, że „…wielu deweloperów nie wystawia na rynek tylu mieszkań, ile mogłaby, ponieważ mają nadzieję na wyższe ceny".

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk, Bloomberg

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu