Wzrosły koszty ochrony Zuckerberga

opublikowano: 16-04-2018, 12:59
aktualizacja: 16-04-2018, 13:01

Dodatkowe świadczenia dyrektora generalnego Facebooka Marka Zuckerberga wzrosły w 2017 r. o 53,5 proc., do 8,9 mln USD. Było to przede wszystkim wynikiem wyższych kosztów związanych z osobistym bezpieczeństwem 33-letniego miliardera.

Około 83 proc. kompensaty stanowiły wydatki związane z bezpieczeństwem, podczas gdy większość pozostałych była związana z osobistym użytkowaniem prywatnego samolotu Zuckerberga.

Mark Zuckerberg
Zobacz więcej

Mark Zuckerberg fot. Bloomberg

Zuckerberg spędził w ubiegłym roku wiele czasu w podróżach po tym, jak obiecał odwiedzić wszystkie stany USA w których wcześniej nie był.

Jego koszty bezpieczeństwa wzrosły do 7,3 mln USD z 4,9 mln w roku 2016.

Facebook z siedzibą w kalifornijskim Menlo Park, zapłacił za zakup, zainstalowanie i utrzymanie systemów i środków bezpieczeństwa w osobistych rezydencjach Zuckerberga, które obejmują nieruchomości w San Francisco i Palo Alto.

Podstawowa pensja Zuckerberga pozostała na niezmienionym poziomie 1 USD, podczas gdy ogólna liczba głosów jakie posiada w Facebooku wzrosła nieznacznie do 59,9 proc.

Facebook, który konsekwentnie odnotowywał lepsze niż oczekiwano zyski w ciągu ostatnich dwóch lat, stanął w obliczu publicznego protestu przeciwko swojej roli w rzekomym wpływie Rosji na wybory prezydenckie w USA w 2016 roku.

Przed kilkoma dniami Zuckerberg był przesłuchiwany w Kongresie przez amerykańskich prawodawców odnośnie tego, wjaki sposób dane osobowe kilku milionów użytkowników Facebooka mogły zostać niewłaściwie udostępnione konsultantom politycznym Cambridge Analytica.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk, Newsmax

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Kariera / Wzrosły koszty ochrony Zuckerberga