Wzrostowe zamknięcie tygodnia na Wall Street

opublikowano: 06-07-2018, 22:06

Indeksy amerykańskich giełd zyskiwały na wartości w trakcie piątkowej sesji. Wspierały je dane z rynku pracy, które potrafiły zrekompensować obawy związane z wojną handlową pomiędzy Stanami Zjednoczonymi a Chinami.

 W efekcie przewagi kupujących, indeks blue chipów DJ IA rósł na zamknięciu o 0,39 proc. Szerszy indeks rynku, S&P500 zyskiwał 0,84 proc. Ponownie najlepiej prezentował się rynek spółek technologicznych, którego główny wskaźnik Nasdaq drożał na finiszu o 1,34 proc.

Wall Street, NYSE
Zobacz więcej

Wall Street, NYSE fot. Bloomberg

Rynek pracy w USA nadal znajduje się w doskonałej kondycji, choć w czerwcu nieoczekiwanie wzrosła stopa bezrobocia do 4 proc. wychodząc z 18-letniego minimum. Jednak dane o nowych miejscach pracy poza rolnictwem na poziomie 213 tys. okazały się lepsze niż prognozowali specjaliści (195 tys.). Z kolei średnia płaca godzinowa zwiększyła się o 0,2 proc. Zdaniem ekonomistów,. dane te są „perfekcyjne” dla planów Fed związanych z podwyżką stóp procentowych.

Do najniższego poziomu od października 2016 r. spadł w maju deficyt w handlu zagranicznym USA. Warto jednak zauważyć, że odczyt obejmował sytuację jeszcze sprzed wprowadzenia karnych ceł. 

Jedną z największych gwiazd piątkowej sesji zostały walory Biogen. Wszystko dzięki informacji spółki i japońskiej firmy farmaceutycznej Eisai, że końcowe analizy badań średniego stopnia leku na Alzheimera wskazują pozytywne rezultaty.

Powodów do zadowolenia nie mieli natomiast udziałowcy Boeinga i Caterpillara, dwóch spółek silnie zaangażowanych na chińskim rynku, które mogą sporo stracić w wyniku wojny handlowej.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy