Wzrosty na rynkach akcji w Azji po decyzji Trumpa

opublikowano: 25-02-2019, 06:19

Wiadomość o wydłużeniu rozejmu w wojnie handlowej między USA i Chinami w związku z pozytywnym przebiegiem negocjacji wywołała wzrosty cen akcji na giełdach w Azji.

Shanghai Composite Index rośnie o ponad 3 proc., a indeks mniejszych chińskich spółek Shenzhen Composite idzie w górę o ponad 4 proc. W Tokio entuzjazm jest mniejszy, główny indeks rośnie o 0,5 proc. Na giełdzie w Hongkongu Hang Seng zyskuje 0,2 proc., a południowokoreański Kospi niemal się nie zmienia.

- Najnowsze wiadomością mogą dać mocny impuls wzrostowy na początku tygodnia – powiedział Tai Hui z J.P. Morgan Asset Management.

Optymizm inwestorów może studzić wstrzemięźliwe stanowisko Chin. Państwowa chińska agencja Xinhua ostrzegła, że mogą pojawić się „nowe niepewności” w ostatniej fazie negocjacji Chin z USA i Chiny powinny wprawdzie zrobić wszystko co mogą, aby osiągnąć sukces, ale także przygotować się na ewentualne fiasko.

- Rozmowy handlowe będą trudniejsze w ostatniej fazie, a nowych niepewności nie można wykluczyć. Należy pamiętać, że napięcia handlowe Chin i USA są długoterminowe, skomplikowane i trudne – napisała Xinhua.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, MarketWatch

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy