Xiaomi odkłada ofertę IPO dla Chin Kontynentalnych

opublikowano: 19-06-2018, 08:24
aktualizacja: 19-06-2018, 08:25

Chiński koncern Xiaomi zdecydował się odłożyć ofertę swoich akcji skierowanych do inwestorów w części kontynentalnej do czasu, aż zakończy notowania akcji na parkiecie w Hongkongu.

Zdobywający coraz większą popularność producent urządzeń elektronicznych, w tym smartfonów, telewizorów i przystawek TV zapowiedział, że złoży wniosek do chińskiego organu nadzoru rynku papierów wartościowych w celu odroczenia trwającego badania wniosku spółki odnośnie oferowanych chińskich kwitów depozytowych.

Producent nie powiedział, kiedy uruchomi ponownie proces aplikacji CDR, jak i nie wyjaśnił dlaczego odłoży ofertę skierowaną na Kontynent.

Chińska Komisja Regulacyjna ds. Papierów Wartościowych stwierdziła w osobnym oświadczeniu, że zawiesza przegląd wniosku CDR Xiaomi.

W oddzielnym oświadczeniu dla CNBC przedstawiciel Xiaomi powiedział, że firma będzie nadal koncentrować się na swojej pierwszej publicznej ofercie w Hongkongu

Firma zaksięgowała w I kwartale 2018 r. stratę netto rzędu 7 mld juanów (1,09 mld USD). Nie ujawniono jak przedstawiał się wynik za analogiczny okres 2017 r., ale  według projektu prospektu emisyjnego w całym ubiegłym roku strata zamknęła się kwotą aż 43,89 mld juanów. 

Oczekuje się, że Xiaomi będzie chciało zebrać około 10 mld USD z parkietu w Hongkongu w ramach oferty IPO, co oznaczałoby największą tego typu ofertę od niemal czterech lat w skali całego świata. 

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk, CNBC

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Świat / Xiaomi odkłada ofertę IPO dla Chin Kontynentalnych