YouTube mówi po polsku

KL
opublikowano: 20-06-2007, 00:00

Najbardziej znany serwis, umożliwiający internautom dzielenie się filmami, ma już polską wersję. Wśród jego partnerów jest TVP.

Najbardziej znany serwis, umożliwiający internautom dzielenie się filmami, ma już polską wersję. Wśród jego partnerów jest TVP.

YouTube jest przetłumaczony w całości, zawiera lokalne strony domowe oraz funkcję wyszukiwania.

Jego twórcy zapewniają, że w miarę upływu czasu zyska on „lokalny” smak, oferując dostosowane do danego kraju rankingi i komentarze oraz kolejne sekcje tematyczne.

Najpopularniejszy serwis, umożliwiający internautom dzielenie się filmami, podał już listę swoich polskich partnerów. Wśród nich są: Telewizja Polska, portal finansowy Bankier.pl, producent gier komputerowych CD Projekt, Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, firma dystrybuująca filmy United International Pictures, zespół T. Love wraz z wytwórnią EMI Music Poland.

TVP oprócz swoich tradycyjnych programów chce umieszczać na YouTube materiały przygotowane specjalnie dla tego serwisu.

— Kanał iTVP na YouTube będzie narzędziem, które przede wszystkim pozwoli na dotarcie do nowej grupy widzów, nieoglądającej tradycyjnej telewizji, za to często korzystającej z internetu —tłumaczy Leszek Bogdanowicz, dyrektor Ośrodka Mediów Interaktywnych.

TVP chce też nawiązać kontakt ze swoimi widzami i zachęcić ich do tworzenia swoich treści, m.in. poprzez konkursy.

Lokalne wersje YouTube od wczoraj dostępne są także: w Brazylii, we Francji, w Hiszpanii, Holandii, Irlandii, Japonii, Wielkiej Brytanii i we Włoszech.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KL

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy