Z usług lotniska Kraków Airport skorzystało już w tym roku 6 mln osób

  • PAP
opublikowano: 19-11-2018, 18:07

W poniedziałek Międzynarodowy Port Lotniczy Kraków-Balice odprawił 6-milionowego pasażera w tym roku. Jak przypomniał prezes Kraków Airport Radosław Włoszek, zgodnie z prognozami w tym roku z usług krakowskiego lotniska skorzysta ponad 6,5 mln osób.

6-milionowym klientem krakowskiego lotniska była kobieta, która na pokładzie samolotu LOT-u wybrała się w podróż do Chicago.

„Jest to możliwe dzięki szerokiej siatce połączeń, oferowanej przez ponad dwudziestu przewoźników, a także codziennej współpracy wielu osób, które dbają o bezpieczeństwo i sprawny przebieg podróży prosto z Krakowa” - zaznaczył prezes Włoszek.

Dodał, że krakowskie lotnisko przygotowuje się na prognozowany, coraz większy ruch lotniczy. „Analiza trendów oraz potencjał Małopolski i Krakowa i mają swoje przełożenie w zadaniach, które stoją przed lotniskiem w ciągu najbliższych dwóch dekad” - ocenił.

Kraków Airport jest drugim lotniskiem w Polsce pod względem liczby obsłużonych pasażerów i największym portem regionalnym. W aktualnym zimowym rozkładzie lotów lotnisko ma 100 połączeń do 27 krajów na czterech kontynentach. Oferuje je 20 przewoźników, tradycyjnych i niskokosztowych

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu