Załoga Ożarowa żąda odebrania firmy Tele-Fonice

Krzysztof Kluska
opublikowano: 29-05-2002, 00:00

Warszawa. Pracownicy ożarowskiej fabryki kabli, zakładu należącego do spółki Tele-Fonika Kable, razem z załogą fabryki samochodów Daewoo w Nysie, która postanowiła wesprzeć żądania związkowców z Ożarowa, urządzili pikietę przed Urzędem Rady Ministrów. Pracownicy Tele-Foniki Kable (TFK) z Ożarowa, której właściciel zdecydował o likwidacji zakładu, domagali się, aby premier Leszek Miller uchylił decyzję Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów, na mocy której małopolska spółka przejęła od Elektrimu Kable zakłady produkcyjne w Ożarowie, Bydgoszczy i Szczecinie-Załomiu.

— Dwa razy UOKiK nie wyraził zgody na przejęcie tych zakładów uznając, że doprowadzi to do stworzenia ogólnokrajowego monopolu na rynku kabli. Niestety, po zmianie władz w urzędzie właściciele TFK zgodę dostali — twierdzi przedstawiciel związkowców z Ożarowa.

W wyniku planowanej przez zarząd TFK restrukturyzacji pracę w Ożarowie straci co najmniej 430 osób.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Krzysztof Kluska

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Załoga Ożarowa żąda odebrania firmy Tele-Fonice