Zawisza: Doniesienia na temat prezesa PZU muszą być wyjaśnione

Informacyjna Agencja Radiowa Polskiego Radia
opublikowano: 12-06-2006, 09:48

Artur Zawisza uważa, że należy wyjaśnić doniesienia prasowe dotyczące nowego szefa PZU, jednak ostrzega, by nie szafować w tej sprawie wyrokami. Ze śledztwa "Rzeczpospolitej" ma wynikać, że nowy szef PZU, adwokat z Gdyni Jaromir Netzel jest zamieszany w aferę gospodarczą.

Artur Zawisza uważa, że należy wyjaśnić doniesienia prasowe dotyczące nowego szefa PZU, jednak ostrzega, by nie szafować w tej sprawie wyrokami. Ze śledztwa "Rzeczpospolitej" ma wynikać, że nowy szef PZU, adwokat z Gdyni Jaromir Netzel jest zamieszany w aferę gospodarczą.

Przewodniczący sejmowej komisji śledczej do zbadania sektora bankowego powiedział w radiowej Trójce, że w tej sprawie powinny zostać złożone wyjaśnienia przez nowo powołanego prezesa PZU oraz Ministerstwo Skarbu Państwa. Artur Zawisza podkreślił, że Jaromir Netzel jest podejrzany. Z ustaleń "Rzeczpospolitej" ma wynikać, że w połowie lat 90-tych Netzel został doradcą prawnym spółki Drob-kartel. Jej działalność zakończyła się bankructwem. Spółka miała ponad 21 milionów długów. W czasie śledztwa prokuratury wyszło na jaw, że grupa osób, która doprowadziła do upadku Drob-kartelu, współdziałała ze sobą od kilku lat. Pieniądze wyprowadzone z różnych firm, w tym z Drob-kartelu, trafiały na tajne konta jednego z banków w St.Helier na wyspie Jersey. Według ustaleń UOP znalazło się tam 17 i pół miliona dolarów.

Netzel nie był podejrzanym, ani nawet świadkiem w sprawie tej afery. Jak ocenia Rzeczpospolita z jej ustaleń wynika jednak, że Prokuratura Apelacyjna w Gdańsku popełniła błąd, pomijając związek Netzela ze sprawą. Dziennik dotarł do świadków i dokumentów, z których ma wynikać, że Netzel miał być zamieszany w aferę.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Informacyjna Agencja Radiowa Polskiego Radia

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Zawisza: Doniesienia na temat prezesa PZU muszą być wyjaśnione