Złoto najtańsze od ponad tygodnia, srebro od stycznia

ARŻ, MarketWatch
opublikowano: 23-03-2021, 21:20

Kontrakty terminowe na złoto staniały we wtorek. Ceny ustabilizowały się na poziomie najniższym od ponad tygodnia z powodu umocnienia dolara. Srebro było z kolei najtańsze od stycznia.

Złoto wykazało niewielką reakcję na wystąpienia szefa Fed Jerome'a ​​Powella i sekretarz skarbu Janet Yellen w Izbie Reprezentantów, w trakcie których przedstawili oni informacje na temat stanu amerykańskiej gospodarki.

“Powell i Yellen wydają się ściśle ze sobą współpracować, aby dopuścić do umiarkowanego rozwoju inflacji, ale jednocześnie nie pozwolić, aby wymknęła się spod kontroli” - stwierdził w rozmowie z MarketWatchem Jeff Wright, dyrektor ds. inwestycji w Wolfpack Capital.

Kontrakty na złoto z dostawą w kwietniu staniały o 0,8 proc. i ustabilizowały się na poziomie 1725,10 USD za uncję. To najgorszy wynik od 12 marca. Srebro straciło 2,1 proc. W trakcie zamknięcia uncja kosztowała 25,23 USD, najmniej od stycznia.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane