Złoto przez moment było najdroższe od ponad roku

Tadeusz Stasiuk, MarketWatch
opublikowano: 30-03-2023, 20:18
Play icon
Posłuchaj
Speaker icon
Close icon
Zostań subskrybentem
i słuchaj tego oraz wielu innych artykułów w pb.pl

Czwartkowe notowania na rynku złota miały dwa oblicza. Do połowy dnia kurs kontraktów terminowych na surowiec oscylował wokół środowego zamknięcia, zaś w drugiej części doszło do wyraźnego wybicia. Niestety na finiszu nie udało się odnotować takiego zysku jaki wygenerował dzienny szczyt (intraday high).

fot. Bloomberg

W trakcie sesji futures przebiły próg 2 tys. USD za uncję, dochodząc do najwyższego poziomu od 10 marca ubiegłego roku. Kruszec drożał korzystając ze spadających oczekiwań odnośnie kolejnych podwyżek stóp procentowych. Dodatkowo pojawiły się sygnały wzrostu fizycznego popytu na ten szlachetny metal ze strony chińskiej gospodarki. Z kolei analiza techniczna sugeruje silny opór przed spadkami.

W rezultacie poprawy nastrojów w tym segmencie rynku, kontrakty z opcją dostawy w czerwcu kończyły sesję na giełdzie Comex wzrostem o 0,7 proc., drożejąc o 13,20 USD i finiszując na poziomie 1997,70 USD za uncję. W trakcie dnia futures wspięły się na pułap 2002,40 USD/u.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane