Złoto staniało przez mocnego dolara

opublikowano: 19-04-2022, 21:03

Cena złota spadła we wtorek po tym jak indeks dolara osiągnął największą wartość od ponad dwóch lat, informuje MarketWatch.

Dolar umacniał się we wtorek. Jego indeks, pokazujący zmianę wartości wobec koszyka sześciu głównych walut, osiągnął największą wartość od marca 2020 roku. Umocnienie dolara nie sprzyja notowanym w nim aktywom, bo powoduje, że stają się droższe dla nabywców posługujących się innymi walutami. Dodatkowo do kupna złota mógł zniechęcać dalszy wzrost rentowności obligacji.

Na zamknięciu sesji na Comex kurs uncji złota z czerwcowych kontraktów spadał o 1,4 proc. do 1959 USD. To najniższa cena złota z najaktywniej handlowanego kontraktu od 11 kwietnia. Analitycy techniczni wskazują, że wsparciem kursu dolara jest poziom 1960 USD, a oporem 2000 USD. Dlatego dalsze zejście poniżej wtorkowego kursu może oznaczać przecenę do 1920 USD.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, MarketWatch

Polecane