Złoto tańsze na finiszu

opublikowano: 06-02-2018, 20:15
aktualizacja: 06-02-2018, 20:16

Złoto zakończyło wtorkowe notowania spadkiem wyceny, notując trzecią z rzędu sesję z ujemną zmianą wartości.

Na finiszu sesji na NYMEX kontrakty terminowe na kruszec z opcją realizacji w kwietniu traciły 0,5 proc. spadając o 7 USD do 1329,5 USD za uncję. Wcześniej w ciągu dnia złoto zyskiwało, wchodząc na dzienny szczyt na poziomie 1349,30 USD/u.

Takie zachowanie metalu, który uważany jest za bezpieczną przystań, jest nieco zastanawiające wziąwszy pod uwagę zawirowania na giełdach z jakimi mamy obecnie do czynienia.

Wytłumaczeniem może być strategia funduszy.

Złoto nie gwarantuje, że wzrośnie, gdy spadną akcje. Rzeczywiście, może spaść w razie poważnego załamania, jeśli zarządzający funduszami sprzedadzą je w celu pokrycia strat na innych aktywach – ocenia  Adrian Ash, dyrektor ds. badań w BullionVault.

Dodaje, że „…to część roli złota jako ubezpieczenia, ponieważ oferuje ono głęboki i wyjątkowo płynny rynek różnorodnych nabywców, od producentów mikroprocesorów po chińskie gospodarstwa domowe świętujące Nowy Rok, a także inwestorów".

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk, MarketWatch

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu