Czytasz dzięki

Znaleziono zwłoki byłego szefa estońskiego oddziału Danske Bank

opublikowano: 25-09-2019, 13:44

Były szef estońskiego oddziału Danske Bank, który był świadkiem w śledztwie w sprawie prania pieniędzy, został znaleziony martwy przez policję w Estonii, donosi Reuters.

Tym samym zrealizował się czarny scenariusz zakładany przez tamtejszą policję po tajemniczym zniknięciu Aivara Rehe, w poniedziałkowy wieczór. Od tamtej pory był on poszukiwany po tym jak opuścił swój dom w Tallinie.

Danske Bank
Zobacz więcej

Danske Bank fot. Bloomberg

Według policji, na zwłokach nie znaleziono śladów przemocy i brakuje też śladów sugerujących jakiś wypadek. Ciało znaleziono w pobliżu domu. Wstępne oświadczenia sugerują, ze nie zostanie wszczęte dochodzenie. 

Rehe stał na czele estońskiego oddziału Danske Bank w latach 2006-2015. Spółka matka jest badana w kilku krajach, w tym w Stanach Zjednoczonych, Danii, Wielkiej Brytanii i Estonii, w sprawie podejrzanych płatności o łącznej wartości 200 mld EUR transferowanych przez niewielki oddział w Estonii w czasach prezesury Rehe

Rzeczniczka estońskiej prokuratury powiedziała, że Rehe był świadkiem, a nie podejrzanym, w sprawie wszczętej w grudniu 2018 r. przeciwko dziesięciu byłym pracownikom Danske Bank, która dotyczyła domniemanego prania pieniędzy w wysokości około 300 mln EUR.

036950dd-4556-4e30-aabc-314ab0b280bd
Frankowicze kontra banki
Informacje dla zadłużonych we franku szwajcarskim. Rozstrzygnięcia z sal sądowych, opinie prawników, bankierów i zainteresowanych problemem
ZAPISZ MNIE
Frankowicze kontra banki
autor: Kamil Zatoński
Wysyłany co dwa tygodnie
Kamil Zatoński
Informacje dla zadłużonych we franku szwajcarskim. Rozstrzygnięcia z sal sądowych, opinie prawników, bankierów i zainteresowanych problemem
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Polecane