Zoom zmienił nazwę produktu, by konkurować z Microsoft Teams i Slackiem

Oskar NawalanyOskar Nawalany
opublikowano: 2022-09-12 18:26

Zoom poinformował w poniedziałek, że zmienił nazwę swojego produktu czatu i dodał kilka funkcji, w tym integrację z innymi firmami, ponieważ chce konkurować z rywalami na rynku spotkań online, w tym z Microsoft Teams i Slackiem – donosi agencja Reuters.

Posłuchaj
Speaker icon
Zostań subskrybentem
i słuchaj tego oraz wielu innych artykułów w pb.pl
Subskrypcja
fot. Tiffany Hagler-Geard/Bloomberg

Aplikacja Zoom, znana teraz jako Zoom Team Chat, będzie również zawierała funkcje, takie jak możliwość udostępniania czatu podczas spotkania na czacie zespołu czy planowanie spotkania z czatu lub kanału.

Przed wybuchem pandemii Zoom był mało znaną aplikacją, ale w szczytowym momencie kryzysu covidowego firma odnotowała trzycyfrowy wzrost przychodów, ponieważ ludzie, którzy utknęli w domu, zmuszeni byli do korzystania z wideokonferencji, aby się komunikować.

Firma, która konkuruje z WeChat Work, Microsoft Teams, Cisco, WebEx i Slackiem, stoi przed trudnym zadaniem, jakim jest wdrożenie wysokopłatnych klientów, aby utrzymać swój rozwój w czasie, gdy wiele firm przechodzi na model pracy hybrydowej.

W zeszłym miesiącu Zoom obniżył swoje roczne prognozy zysków i przychodów, gdy popyt osłabł po pandemicznych szczytach.