Zuckerberg zaliczył kolejną wpadkę i znów przeprasza

opublikowano: 11-10-2017, 12:40
aktualizacja: 11-10-2017, 12:41

Mark Zuckerberg przeprosił za publikację „niesmacznego” nagrania wideo, na którym jego awatar podróżuje przez zniszczone przez huragan Maria tereny w Portoryko.

Intencje twórców nagrania były dobre. W trwającym 10 minut wideo awatary szefa Facebooka i współpracującej z nim Rachel Franklin, odpowiedzialnej za projekty społeczne, prowadzą dialog o ostatnich działaniach serwisu społecznościowego nakierowanych na pomoc Portoryko.

- Jedną z naprawdę magicznych rzeczy w wirtualnej rzeczywistości jest to, że możesz mieć uczucie, jakbyś naprawdę był w tym miejscu – mówi awatar Zuckerberga na nagraniu.

Wideo spotkało się jednak z falą krytyki. Określano je mianem m.in. „bezmyślnego” i „nie dbającego o uczucia innych”. Jeden z krytyków napisał, że szef Facebooka jest „oderwany od rzeczywistości”, a opublikowane wideo jest „niesmaczne”. 

- Przepraszam wszystkich, którzy poczuli się urażeni – ogłosił ostatecznie Zuckerberg.

To kolejne przeprosiny szefa Facebooka w ostatnim czasie. Na początku października prosił o wybaczenie za udział jego serwisu w przyczynieniu się do podziałów wśród Amerykanów.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, The Telegraph

Polecane