Związki zawodowe z Huty Szczecin grożą strajkiem - prasa

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 28-01-2005, 08:14

Hucie Szczecin grozi strajk, o ile zarząd firmy nie dojdzie do porozumienia ze związkami zawodowymi. Zarzucają one zarządowi, że prowadzi do likwidacji przedsiębiorstwa, pisze "Głos Szczeciński".

Hucie Szczecin grozi strajk, o ile zarząd firmy nie dojdzie do porozumienia ze związkami zawodowymi. Zarzucają one zarządowi, że prowadzi do likwidacji przedsiębiorstwa, pisze "Głos Szczeciński".

Gdy po Centrozapie nowym właścicielem huty została DGI, firma zajmująca się obrotem wierzytelnościami, jej szef Artur Iwanicki zapowiadał dobrą przyszłość. Nie upłynęło wiele czasu, gdy huta przeszła w ręce kolejnego właściciela.

- Powiedziano nam, że jest nim Malta Trading, co też nie do końca jest prawdą, bo jest to spółka córka firmy "Kronospan" - opowiadają zdegustowani postępowaniem zarządu związkowcy, którzy o zmianach dowiedzieli się pod koniec ubiegłego tygodnia.

Najbardziej jednak zbulwersowała całą załogę informacja, że zarząd szykuje zwolnienia.

- Niezrozumiałe jest dla nas stanowisko prezesa Leśniaka, który niedawno zapewniał, że będzie zwiększać zatrudnienie, bo jest tak dobrze, a po zmianie właściciela nagle oświadczył, że będzie zwalniał - komentuje Bogusław Terpiłowski, przewodniczący Międzyzakładowej Komisji Związkowej "Solidarność 80".

Związki zażądały od zarządu huty przedstawienia im schematu organizacyjnego firmy wraz z etatyzacją i wycofania zamiaru rozwiązywania umów o pracę.

- Na początku przyszłego tygodnia na ogólnym zebraniu załogi postanowimy, co dalej począć w tej sytuacji - mówi przewodniczący Terpiłowski. - Nie wykluczamy, że zostanie ogłoszony strajk.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Związki zawodowe z Huty Szczecin grożą strajkiem - prasa