Zyski JPMorgan przebiły oczekiwania

opublikowano: 15-10-2019, 13:54

Bank JPMorgan Chase, jeden z liderów amerykańskiego sektora finansów odnotował udany kwartał, donosi Reuters.

Zysk netto w kwartale zakończonym 30 września zamknął się kwotą 9,08 mld USD co daje 2,68 USD na akcję. To wynik znacznie lepszy niż rok wcześniej kiedy to wyniósł odpowiednio 8,38 mld USD i 2,34 USD. Tymczasem mediana prognoz analityków zakładała EPS na poziomie 2,45 USD.

Bank JP Morgan Chase
Zobacz więcej

Bank JP Morgan Chase fot. MIKE SEGAR/REUTERS/FORUM

Do poprawy rentowności JPMorgan przyczyniły się m.in. dobre wyniki handlu obligacjami oraz przychody z pożyczek mieszkaniowych. 

Kwartalne raporty banku są uważnie obserwowane pod kątem oznak kondycji  konsumentów i firm w USA, ponieważ jest on głównym kredytodawcą mieszkaniowym i komercyjnym, a także zarządzającym aktywami.

Bank mógł się pochwalić wzrostem przychodów w trzech z czterech głównych obszarów działalności banku. Jedynym segmentem który odnotował spadek, była bankowość komercyjna, co w dużej mierze jest rezultatem niskich stóp procentowych ograniczających zyski.

Wyniki JPMorgan rozpoczynają sezon prezentacji zysków korporacyjnych w USA. Następne w kolejce do publikacji sprawozdań są Goldman Sachs Group, Wells Fargo i Citigroup.

036950dd-4556-4e30-aabc-314ab0b280bd
Frankowicze kontra banki
Informacje dla zadłużonych we franku szwajcarskim. Rozstrzygnięcia z sal sądowych, opinie prawników, bankierów i zainteresowanych problemem
ZAPISZ MNIE
Frankowicze kontra banki
autor: Kamil Zatoński
Wysyłany co dwa tygodnie
Kamil Zatoński
Informacje dla zadłużonych we franku szwajcarskim. Rozstrzygnięcia z sal sądowych, opinie prawników, bankierów i zainteresowanych problemem
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu