pb.pl
w schowku Tylko dla zalogowanych czytelników
zaloguj się
lub zarejestruj
dodaj do schowka

Amber Gold ogranicza działalność

KUP LICENCJĘ
Dawid Tokarz, d.tokarz@pb.pl
Pin It email print

Dziś Amber Gold wycofał ze swojej oferty wszystkie pożyczki.

 

Notowania

złoto
Dotychczas klienci gdańskiej spółki mogli skorzystać nie tylko z "gwarantowanych" lokat w metale szlachetne (głównie złoto), ale też z wysokooprocentowanych pożyczek: gotówkowej "Na co Chcesz" i konsolidacyjnej "Nowe Życie". Jak dowiaduje się "PB", dziś sprzedaż obu została w trybie natychmiastowym wstrzymana. Tymczasem od kilku tygodni klienci AG skarżą się nie tylko na brak terminowych wypłat zysków z zakończonych lokat, ale też i na to, że gdański parabank nie wypłaca pożyczek z zawartych umów.


Wkrótce klienci Amber Gold będą mogli zobaczyć także inny komunikat. Z informacji "PB" wynika, że niektóre oddziały spółki, jak np. na Świętokrzystkiej w Warszawie, są zamykane. Powód? Brak pracowników. Stąd komunikat biura obsługi agenta AG skierowany do jednostek terenowych, z prośbą o wywieszenie w takich przypadkach takich informacji dla klientów:Wątpliwości wokół AG jest coraz więcej. Jak ujawniliśmy wczoraj w "PB", władze gdańskiej firmy stanowczo zaprzeczają informacjom o przejęciu przez AG innej spółki parabankowej, której działalności przygląda się prokuratura, czyli Finroyal.

Tymczasem wczoraj ujawniliśmy notatkę służbową, w której jeden z szefów Finroyala zapewnia, że do fuzji doszło. Potwierdzają ją też dokumenty spółki FRL Capital Limited (właściciel marki Finroyal), zamieszczone w brytyjskim rejestrze spółek.

Z kolei "Gazeta Wyborcza" podała, że firma Global Audit Partner, która wedle zapewnień szefów Amber Gold miała prowadzić audyt w Amber Gold, wcale tego nie robi.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu izamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Regulaminie Korzystania z Serwisu. Zapoznaj się z regulaminem.

Teksty Polskiej Agencji Prasowej

3 Komentarze

prezydent2015 2012-08-02

Co ma pożyczać skoro nie ma a nowych naiwnych brak ... .

Piotr 2012-08-03

Ze strony Amber" target="_blank">http://www.ambergold.com.pl/">Amber Gold zniknęły też wszystkie dane zarządu a to o czymś świadczy.

Paweł 2012-08-03

Nasuwa się wniosek, że Finroyal miał być miejscem do którego można by przenieść pozostałe aktywa Ambergold. Znany proceder: Szef nie ma nic, kasa jest w posiadaniu rodziny. Oczywiście wniosek może być mylny :)

Wiadomości dnia na www.pb.pl


News

Kontrakty terminowe na WIG20 na...

Kontrakty terminowe na...
News

Wyrok na pośredników kredytowych w 27...

W największym skrócie...
News

Szlifowanie reputacji grubym heblem

Koniec ubiegłego roku...
News

Rząd milczy w sprawie renty dożywotniej

Kancelaria Prezydenta RP,...
News

Nadchodzi inflacja

W czwartek GUS podał najnowsze dane na temat...
News

Biznes, biznes ponad wszystko

W działalności biznesowej...
News

Kontrakty terminowe na WIG20 na piątek,...

Kontrakty terminowe na...
News

Prąd będzie bardziej polski, tylko ludzi żal

Polska załoga Engie i EDF...
Najlepsze blogi o biznesie

Ranking gorących spółek

0.66 
0.42 
0.38 
0.30 
0.27 

Sekcje

Oferty Pulsu Biznesu