pb.pl
w schowku Tylko dla zalogowanych czytelników
zaloguj się
lub zarejestruj
dodaj do schowka

Amber Gold ogranicza działalność

KUP LICENCJĘ
Dawid Tokarz, d.tokarz@pb.pl
Pin It email print

Dziś Amber Gold wycofał ze swojej oferty wszystkie pożyczki.

 

Notowania

złoto
Dotychczas klienci gdańskiej spółki mogli skorzystać nie tylko z "gwarantowanych" lokat w metale szlachetne (głównie złoto), ale też z wysokooprocentowanych pożyczek: gotówkowej "Na co Chcesz" i konsolidacyjnej "Nowe Życie". Jak dowiaduje się "PB", dziś sprzedaż obu została w trybie natychmiastowym wstrzymana. Tymczasem od kilku tygodni klienci AG skarżą się nie tylko na brak terminowych wypłat zysków z zakończonych lokat, ale też i na to, że gdański parabank nie wypłaca pożyczek z zawartych umów.


Wkrótce klienci Amber Gold będą mogli zobaczyć także inny komunikat. Z informacji "PB" wynika, że niektóre oddziały spółki, jak np. na Świętokrzystkiej w Warszawie, są zamykane. Powód? Brak pracowników. Stąd komunikat biura obsługi agenta AG skierowany do jednostek terenowych, z prośbą o wywieszenie w takich przypadkach takich informacji dla klientów:Wątpliwości wokół AG jest coraz więcej. Jak ujawniliśmy wczoraj w "PB", władze gdańskiej firmy stanowczo zaprzeczają informacjom o przejęciu przez AG innej spółki parabankowej, której działalności przygląda się prokuratura, czyli Finroyal.

Tymczasem wczoraj ujawniliśmy notatkę służbową, w której jeden z szefów Finroyala zapewnia, że do fuzji doszło. Potwierdzają ją też dokumenty spółki FRL Capital Limited (właściciel marki Finroyal), zamieszczone w brytyjskim rejestrze spółek.

Z kolei "Gazeta Wyborcza" podała, że firma Global Audit Partner, która wedle zapewnień szefów Amber Gold miała prowadzić audyt w Amber Gold, wcale tego nie robi.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu izamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Regulaminie Korzystania z Serwisu. Zapoznaj się z regulaminem.

Teksty Polskiej Agencji Prasowej

3 Komentarze

prezydent2015 2012-08-02

Co ma pożyczać skoro nie ma a nowych naiwnych brak ... .

Piotr 2012-08-03

Ze strony Amber" target="_blank">http://www.ambergold.com.pl/">Amber Gold zniknęły też wszystkie dane zarządu a to o czymś świadczy.

Paweł 2012-08-03

Nasuwa się wniosek, że Finroyal miał być miejscem do którego można by przenieść pozostałe aktywa Ambergold. Znany proceder: Szef nie ma nic, kasa jest w posiadaniu rodziny. Oczywiście wniosek może być mylny :)

Wiadomości dnia na www.pb.pl


News

Kontrakty terminowe na WIG20 na czwartek,...

Kontrakty terminowe na...
News

Hity ministra Tchórzewskiego

Minister Tchórzewski...
News

Korporacyjne zwierzęta w betonowej dżungli –...

Środa: słówko na dziś....
News

Niechby brexit się rozstrzygnął

W odróżnieniu od...
News

Kontrakty terminowe na WIG20 na środę,...

Kontrakty terminowe na...
News

Referendum to zawsze ryzyko

Przez kilkadziesiąt lat,...
News

Kontrakty terminowe na WIG20 na wtorek,...

Kontrakty terminowe na...
News

Najważniejsza jest stabilizacja

Samorządowi menedżerowie...
Najlepsze blogi o biznesie

Ranking gorących spółek

0.66 
0.42 
0.38 
0.30 
0.27 

Sekcje

Oferty Pulsu Biznesu