pb.pl
w schowku Tylko dla zalogowanych czytelników
zaloguj się
lub zarejestruj
dodaj do schowka

Norwegia: łosoś droższy niż ropa

KUP LICENCJĘ
Marek Druś, Bloomberg
Pin It email print

Dla Norwegii, największego w Europie producenta ropy, pocieszeniem może być obecnie wzrost cen łososia, pisze agencja Bloomberg.

 

Zobacz także:

» Drogo, drożej, łosoś

Notowania

euro, ropa brent, dolar

Ropa taniała w poniedziałek i wtorek rano. Obecnie jej kurs  oscyluje w pobliżu 30 USD za baryłkę. Pocieszeniem dla Norwegii może być to, że drożeje inny towar, z którego eksportu jest znana.

Jak informuje serwis iLaks.no, spadek cen ropy, niska podaż łososi i osłabienie norweskiej korony spowodowały, że cena „standardowego”, 4,5 kilogramowego łososia przekroczyła 300 NOK i jest wyższa niż cena jednej baryłki ropy w koronach.

 - Ceny są fantastyczne, nigdy wcześniej tego nie widziałam - powiedziała Anja Strand, szefowa sprzedaży w Nordlaks, spółce hodującej łososie.

Ceny łososia są obecnie o ok. 50 proc. wyższe niż prognozowali analitycy dla tej pory roku.

>>Więcej o drogim łososiu oraz o znaczeniu tego trendu dla Polaków przeczytasz w serwisie Puls Biznesu Premium

 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu izamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Regulaminie Korzystania z Serwisu. Zapoznaj się z regulaminem.

Teksty Polskiej Agencji Prasowej

Komentarze

Wiadomości dnia na www.pb.pl


Najlepsze blogi o biznesie

Ranking gorących spółek

0.64 
0.55 
0.50 
0.41 
0.35 

Sekcje

Oferty Pulsu Biznesu