10 luksusów, które drożeją najmocniej

opublikowano: 08-10-2013, 12:09

Notowany od 31 lat Forbesowy Indeks Życia Ekstremalnie Drogiego znów w ciągu roku urósł szybciej niż inflacja. Ale i tak wolniej, niż wartość majątków miliarderów.

Najmocniej w ciągu minionego roku podrożały luksusowe kliniki, luksusowe steki i luksusowe futra. Staniały z kolei jedwabne sukienki, hotele na Manhattanie i bilety do Metropolitan Opera w Nowym Jorku. Łącznie średnia wartość wszystkich 40 notowanych w indeksie dóbr wzrosła o 2,5 proc., choć niektórych sprawdzanych od 31 lat cen nie udało się ustalić.

10. Fortepian koncertowy Steinway,  cena 142 tys. USD; wzrost o 4 proc. (FOT. ARC)
Wyświetl galerię [1/10]

10. Fortepian koncertowy Steinway, cena 142 tys. USD; wzrost o 4 proc. (FOT. ARC)

Ale ceny luksusów i tak rosły wolniej niż wartość majątków ich odbiorców – miliarderów. – Najbogatsi Amerykanie mogą więcej niż tylko „pozwolić sobie” na wystawny tryb życia. Wartość ich majątków rosła w ciągu roku dwukrotnie szybciej niż ceny luksusów – komentuje magazyn Forbes. 

Podobnie w innym rankingu czyli odświeżanym codziennie przez Bloomberg zestawieniu majątków 100 najbogatszych ludzi świata. W ciągu roku wartość dóbr większości notowanych tam bogaczy wzrosła przynajmniej o kilka procent.


>> Zobacz 10 luksusów, które zdrożały najmocniej

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: AD

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu