10 pomysłów na wydanie rekordowej wygranej w Lotto

ŁO
opublikowano: 30-04-2010, 12:46

4, 7, 19, 20, 34, 46 – to liczby, które dały pewnemu szczęśliwcowi z Elbląga wygraną 24 636 124 zł w losowaniu Lotto. Co  można kupić za tak obłędną kwotę? Dla zwycięzcy przygotowaliśmy listę.

Co może zrobić z pieniędzmi zwycięzca Lotto? Oto 10 pomysłów:

10 pomysłów na wydanie rekordowej wygranej Lotto1. Zainwestować w akcje PZU, które w ostatnich tygodniach elektryzowały polski rynek. Cena jednej akcji to 312,5 zł, więc czlowiek, który wygrał w Lotto, mógłby kupić nawet 78 tys. akcji.

2. Kupić trzy najdroższe samochody świata, czyli koenigsegg trevita (2,21 mln USD), bugatti veyron 16.4 grand sport (2 mln USD) i pagani zonda cinque roadster (1,8 mln USD). Jeszcze zostałoby sporo pieniędzy na zapas paliwa.

 10 pomysłów na wydanie rekordowej wygranej Lotto

3. Nabyć 100 proc. akcji jednego z przedsiębiorstw notowanych na GPW, na przykład spółkę Izolacja Jarocin, ktorej wartość rynkowa jest szacowana na 22,3 mln zł.

10 pomysłów na wydanie rekordowej wygranej Lotto

4. Mógłby zostać sponsorem polskich olimpijczyków i sfinansować większą część ich przygotowań do następnych igrzysk zimowych. Vancouver pochłonęło 31 mln zł.

5. Spędzić 150 nocy w Royal Penthause Suite w hotelu President Wilson w Genewie. To najdroższy apartament na świecie, za dobę trzeba zapłacić 42 tys. EUR.

6. Odbyć kilkanaście lotów w kosmos. Nad projektem tu10 pomysłów na wydanie rekordowej wygranej Lottorystycznych lotów kosmicznych ciągle pracuje należąca do Richarda Bransona grupa Virgin. Zapis na lot kosztuje 200 tys. USD.

10 pomysłów na wydanie rekordowej wygranej Lotto7. Zakupić na gratka.pl czteropiętrową kamienic10 pomysłów na wydanie rekordowej wygranej Lottoę na Kazimierzu w Krakowie. Budynek powstał w 1880 r i kosztuje 21 mln złotych.

8. Jeśli nie Kaziemierz i Kraków, to na przykład tropikalne Wyspy Bahama. Wystawiona na sprzedaż przez Sotheby’s posiadłość Old Fort Bay nieopodal Nassau kosztuje 7 mln USD, czyli prawie tyle samo, co polska kamienica.

9. Spróbować swoich sił w rajdach samochodowych (kobiety też startują, więc płeć zwycięzcy nie ma znaczenia). Sezon startów w Polsce dobrym autem kosztuje ok. 2 mln zł, a zwycięzcy Lotto zostałoby jeszcze sporo pieniędzy na starty zagraniczne i dodatkowe testy. W razie “topornej” nauki, także na nowy samochód.

10. Wreszcie, mógłby uszczęśliwić 29 tys. innych osób - tyle rocznych prenumerat “Pulsu Biznesu” szczęśliwiec mógłby wykupić za swoją wygraną.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ŁO

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Po godzinach / 10 pomysłów na wydanie rekordowej wygranej w Lotto