21st Century Fox przyjmuje ofertę Disneya

opublikowano: 20-06-2018, 16:47
aktualizacja: 20-06-2018, 16:48

Koncern 21st Century Fox Inc zaakceptował podwyższoną ofertę od medialnego giganta Walt Disney Co, dotycząca części aktywów rozrywkowych. Opiewa ona na 71,3 mld USD. Tym samym w pobitym polu – przynajmniej na obecną chwilę - pozostał koncern Comcast

Zaoferowana cena 38 USD za akcję jest o 10 USD wyższa niż propozycja złożona przez Disney’a w grudniu zeszłego roku i 3 USD powyżej oferty Comcast z zeszłego tygodnia. Nowa umowa oferuje również większą elastyczność i inne „zachęty i korzyści”  niż konkurencyjna oferta Comcastu.

Stawką jest własność aktywów medialnych od "Simpsonów" po "X-Menów", które mogą pomóc odeprzeć zagrożenie ze strony Netflix i innych dużych dostawców serwisów streamu wideo. 

Zarówno Disney, jak i Comcast zamierzają wykorzystać aktywa Fox do wzmocnienia swoich programów i rozwinąć się za granicą.

Najnowsza oferta Disneya jest "bardzo agresywnym posunięciem" dyrektora generalnego Boba Igera i może utrudnić Comcastowi odpowiedź – ocenia analityk Bloomberg Intelligence, Paul Sweeney

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk, Bloomberg

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu