24-godzinna ochrona, domowe bunkry - tak najbogatsi chronią się przed napadami

opublikowano: 30-11-2017, 16:45

Porwanie żony biznesmena ze Śląska, okup w wysokości ponad 1 mln EUR. Czy to tylko incydent czy fragment szerszego problemu bezpieczeństwa biznesu?

Prezes City Security Beniamin Krasicki, który był gościem Pulsu Dnia, nie ma wątpliwości, że ostatnie porwanie to raczej pieśń przeszłości. - Ten przypadek jest podobny do tych, które widzieliśmy w latach 90. W tej chwili mamy wzrost działań "sprytnych", mniej bandyckich: przestępcy wolą wykorzystywać nowe technologie, by np. wymuszać przelewy. To będzie wypierać te prymitywne napady, które są coraz trudniejsze do zrealizowania - mówi Beniamin Krasicki.

- Top 20 najbogatszych Polaków ma stałą ochronę, nie tylko dla samej osoby zajmującej się biznesem, ale również dla jej rodziny. Realizują to firmy ochroniarskie, ale często biznesmeni tworzą własne spółki wyłącznie w celu zapewnienia ochrony rodzinie - tłumaczy.

Beniamina Krasickiego pytamy też o:
- ochronę najbogatszych Polaków
- to, czy polski biznes jest przygotowany na ewentualne zagrożenia związane z bezpieczeństwem menedżerów
sposoby zminimalizowania zagrożenia przez firmy
- znaczenie cyberbezpieczeństwa

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Paweł Sołtys

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane