250 mln zł na innowacje w motoryzacji

PAP
opublikowano: 05-09-2016, 15:30
Obserwuj w MójPB:

5 października ruszy kolejny sektorowy konkurs w Programie Inteligentny Rozwój. InnoMoto sfinansuje badania przemysłowe i prace rozwojowe w branży motoryzacyjnej.

Narodowe Centrum Badań i Rozwoju – organizator konkursu InnoMoto – będzie przyjmować wnioski do 21 listopada 2016 r. Budżet I edycji konkursu wynosi 250 mln zł. O dotację mogą ubiegać się firmy lub konsorcja przedsiębiorstw. 

Bloomberg

- Branża motoryzacyjna ma ogromny potencjał. Dlatego też rozwój tego sektora gospodarki zajmuje ważne miejsce w Planie na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju. Jednym z celów InnoMoto jest zbudowanie do roku 2025 silnego przemysłu polskich autobusów elektrycznych, których kluczowe komponenty będą produkowane w kraju, przy wsparciu rodzimego potencjału naukowo-badawczego - podkreśla wiceminister rozwoju Jadwiga Emilewicz.

Zgłoszone projekty powinny wpisywać się w jeden z trzech obszarów badawczych: innowacyjne technologie produkcji, regeneracji, odzysku i recyklingu; innowacyjne pojazdy i napędy; innowacyjne części, komponenty i systemy do zastosowania w pojazdach.

Warunkiem otrzymania wsparcia – podobnie jak w pozostałych konkursach sektorowych – jest zobowiązanie do zastosowania wyników projektu w praktyce gospodarczej poprzez produkcję własną, sprzedaż praw do wynalazku lub udzielenie licencji innej firmie.

Wartość kosztów kwalifikowalnych projektu musi mieścić się w przedziale od 1 do 20 mln zł.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane