250 tys. zł za aneks do raportu z likwidacji WSI

PAL, IAR
opublikowano: 28-04-2008, 09:08

Były oficer WSI proponował sprzedaż aneksu do raportu z likwidacji tych służb - dowiedział się"Dziennik". Gazeta informuje, że emerytowany pułkownik służb Aleksander Lichocki wyceniał raport na 250 tys. zł. W zamian miał oferować wykreślenie nazwisk osób tam wymienionych. Pułkownik powoływał się na znajomość z członkami komisji weryfikacyjnej.

W rozmowie z dziennikiem byli oficerowie WSI powiedzieli, że Lichocki zna członka komisji weryfikacyjnej, Leszka Pietrzaka. Pułkownik miał mu organizować spotkania z oficerami WSI, na których członek komisji proponował im pozytywną weryfikację.

Zarówno Pietrzak, jak i Lichocki, wypierają się znajomości ze sobą.

Według gazety, pułkownik Lichocki był wpływową osobą w służbach. Przeszkolony w Moskwie, był też członkiem WSW. Oficjalnie skończył karierę wojskową w 1991 roku, ale w III RP brał udział w interesach prowadzonych przez ludzi z tajnych służb PRL.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAL, IAR

Polecane