Czytasz dzięki

4 razy "kupuj" dla spółek energetycznych

opublikowano: 06-12-2018, 10:43

Kamil Kliszcz, analityk Domu Maklerskiego mBanku, wydał cztery rekomendacje dla akcji spółek energetycznych. W komplecie brzmią "kupuj".

"Ostatnie wzrosty rynkowych spreadów CDS oraz korzystne rozstrzygnięcie aukcji mocowej budują najbardziej sprzyjające otoczenie dla wytwarzania w Polsce od wielu lat. Co prawda ze sporym opóźnieniem, ale WIG-Energia zareagował na te sygnały i odrobił znaczną część strat z pierwszej połowy roku. Nadal jednak wskaźnik EV/EBITDA plasuje się 10 proc. poniżej 3-letniej średniej, która nie stanowi szczególnie wymagającej bazy odniesienia. Tymczasem sektor ma zapewnione stabilne przychody mocowe w 5-15 letnich kontraktach, wchodzi w okres dodatnich przepływów pieniężnych, a rentowność segmentu wytwarzania rośnie i to przy rekordowych cenach CO2. Przypominamy również, że dzięki uruchomieniu rządowych rekompensat zanegowany został scenariusz dużych strat na taryfie G (sektor spadł na tym ryzyku w sierpniu i wrześniu o 15 proc.). Korzystnie dla branży wygląda również zaprojektowana przez ME polityka energetyczna kraju z rosnącą wagą OZE i dość słabo uargumentowaną koniecznością budowy elektrowni atomowej" - napisał analityk w raporcie, wydanym 29 listopada. 

Cena docelowa akcji Enei to 15,58 zł, Energi 13,54 zł, PGE 14,82 zł, a Tauronu 3,06 zł.

Raport dostępny jest w załączniku 

Energetyka_20181129_s

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Polecane