Czytasz dzięki

8 mln zł CIT musi zapłacić skontrolowana spółka akcyjna

  • PAP
opublikowano: 21-09-2020, 09:47

Zaniżenie przychodu oraz zawyżenie kosztów uzyskania przychodu wykryła dolnośląska Administracja Skarbowa (KAS) w trakcie kontroli w spółce akcyjnej. Spółka zgodziła się zapłacić 8 mln zł tytułem zaległego CIT.

Jak podała w poniedziałek w komunikacie KAS, w trakcie dwóch kontroli celno-skarbowych w spółce odkryto w latach 2017 i 2017 zaniżenie przychodu o 24 mln zł oraz zawyżenie kosztów uzyskania przychodu o 81,5 mln zł.

Nieprawidłowości były związane z nabyciem i sprzedażą udziałów w grupie powiązanych spółek oraz nieprawidłowym rozliczeniem amortyzacji wartości niematerialnych i prawnych - wyjaśniła KAS.

Kontrolowana spółka zgodziła się z ustaleniami kontroli, złożyła korekty zeznań rocznych oraz zapłaci z tytułu zaległości podatkowych prawie 8 mln zł - podkreśliła Krajowa Administracja Skarbowa.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane