AB InBev: jest porozumienie w sprawie przejęcia SABMiller

Belgijsko-brazylijski Anheuser-Busch InBev ogłosił, że osiągnął porozumienie z SABMiller w sprawie jego przejęcia po 44 GBP za akcję. Wynikiem transakcji ma być powstanie największego producenta piwa na świecie.

AB InBev, producent m.in. piwa Budweiser, poinformował o podwyższeniu oferty przejęcia w nocy z poniedziałek na wtorek. SABMiller zasygnalizował, że jego rada nadzorcza jest gotowa przyjąć tą propozycję. Ostatecznie AB InBev wycenił wartość największego rywala na 68 mld GBP (104,4 mld USD).  Proponuje zapłatę tej kwoty akcjami i gotówką.

Zobacz więcej

Notowania akcji SABMiller przez ostatnie 5 lat

AB InBev od blisko miesiąca walczył o przejęcie SABMiller. Jego wcześniejsze oferty były odrzucane. SABMiller sygnalizował, że oczekiwał ok. 45 GBP za akcję, w poniedziałek AB InBev proponował jeszcze 43,50 GBP. Ostatecznie piąta oferta znalazła akceptację. 44 GBP za akcję oznacza 50 proc. premii wobec kursu SABMiller z 14 września, ostatniego dnia notowań przed pojawieniem się pierwszych sygnałów o możliwej ofercie przejęcia.

SABMiller chce dać czas AB InBev na złożenie formalnej oferty do 28 października.

Kulczyk Investments jest właścicielem pakietu 3 proc. akcji SABMiller.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, AP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Świat / AB InBev: jest porozumienie w sprawie przejęcia SABMiller