Administracja Trumpa gotowa "zalać" dolarami Wenezuelę po obaleniu Maduro

opublikowano: 03-04-2019, 18:24

Larry Kudlow, doradca ekonomiczny Donalda Trumpa powiedział, że rząd USA rozważa wpompowanie dolarów w Wenezuelę przez banki, smartfony i aplikacje jeśli upadnie reżym Nicolasa Maduro.

Kudlow ujawnił, że rząd USA już prowadzi rozmowy z liderem opozycji Juanem Guaido na temat uruchomienia programu gospodarczej pomocy i restrukturyzacji  natychmiast po tym jak Maduro odejdzie lub zostanie obalony.

Larry Kudlow
Zobacz więcej

Larry Kudlow fot. Bloomberg

- USA planują wykorzystać banki, iPhone'y, aplikacje i wiele innych sprytnych sposobów dostarczenia tam gotówki – powiedział Kudlow. - I nie będą to boliwary, będą to dolary. Przynajmniej na początku, bo nie ma tam popytu na boliwary – dodał. 

Doradca Trumpa ujawnił, że nad planem pracuje Departament Skarbu, Narodowa Rada Bezpieczeństwa i Międzynarodowy Fundusz Walutowy. Powtórzył, że Biały Dom będzie działał bardzo szybko po zmianie władzy w Wenezueli.

Wenezuela, kraj o ogromnych złożach ropy naftowej, jest w coraz głębszym kryzysie gospodarczym. Socjalistyczny prezydent Nicolas Maduro przekonuje jednak, że to nie wina jego rządów, ale sabotażu jego politycznych przeciwników w kraju i poza nim.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy