Administracja Trumpa gotowa "zalać" dolarami Wenezuelę po obaleniu Maduro

opublikowano: 03-04-2019, 18:24

Larry Kudlow, doradca ekonomiczny Donalda Trumpa powiedział, że rząd USA rozważa wpompowanie dolarów w Wenezuelę przez banki, smartfony i aplikacje jeśli upadnie reżym Nicolasa Maduro.

Kudlow ujawnił, że rząd USA już prowadzi rozmowy z liderem opozycji Juanem Guaido na temat uruchomienia programu gospodarczej pomocy i restrukturyzacji  natychmiast po tym jak Maduro odejdzie lub zostanie obalony.

Larry Kudlow
Zobacz więcej

Larry Kudlow fot. Bloomberg

- USA planują wykorzystać banki, iPhone'y, aplikacje i wiele innych sprytnych sposobów dostarczenia tam gotówki – powiedział Kudlow. - I nie będą to boliwary, będą to dolary. Przynajmniej na początku, bo nie ma tam popytu na boliwary – dodał. 

Doradca Trumpa ujawnił, że nad planem pracuje Departament Skarbu, Narodowa Rada Bezpieczeństwa i Międzynarodowy Fundusz Walutowy. Powtórzył, że Biały Dom będzie działał bardzo szybko po zmianie władzy w Wenezueli.

Wenezuela, kraj o ogromnych złożach ropy naftowej, jest w coraz głębszym kryzysie gospodarczym. Socjalistyczny prezydent Nicolas Maduro przekonuje jednak, że to nie wina jego rządów, ale sabotażu jego politycznych przeciwników w kraju i poza nim.

fa44e31e-90f7-11e9-bc42-526af7764f64
Poza scenariuszem
Newsletter poświęcony globalnym rynkom finansowym. Strategie inwestycyjne, alternatywne scenariusze, makrospojrzenie.
ZAPISZ MNIE
Poza scenariuszem
autor: Marek Wierciszewski
Wysyłany co dwa tygodnie
Marek Wierciszewski
Newsletter poświęcony globalnym rynkom finansowym. Strategie inwestycyjne, alternatywne scenariusze, makrospojrzenie.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy