Agora sypnie gotówką

  • Jagoda Fryc
26-06-2014, 00:00

Wydawca „Gazety Wyborczej” skupi akcje po cenie, której akcjonariusze nie widzieli od trzech lat.

Fundusze emerytalne PZU i ING dopięły swego. Agora wypłaci akcjonariuszom skumulowany zysk z lat ubiegłych w formie buy backu. Akcje będą kupowane w drodze oferty (jednej lub dwóch) skierowanej do wszystkich akcjonariuszy. Pierwsza oferta zostanie ogłoszona nie później niż do 29 sierpnia 2014, druga nie później niż do 30 czerwca 2015 r.

— Prawdopodobnie Agora zrobi wezwanie. W zasadzie nie ma znaczenia, po jakiej cenie będą skupowane akcje. Kluczowa jest tu kwota, którą chcą przeznaczyć na buy back, oraz maksymalna liczba akcji, którą chce odkupić — tłumaczy Paweł Szpigiel, analityk DM mBanku.

Spółka może nabyć maksymalnie 3,6 mln sztuk, czyli nie więcej niż 10 proc. kapitału zakładowego. Cena, po jakiej będą skupowane akcje, ma wynieść od 12 do 16 zł. We wtorek, 25 czerwca, za jeden papier Agory płacono nieco ponad 9 zł. Paweł Szpigiel tłumaczy, że w przypadku, gdy łączna liczba akcji zgłoszonych w ofertach będzie wyższa od tej, która może zostać odkupiona, Agora przeprowadzi proporcjonalną redukcję. Na podobny krok niedawno zdecydował się TVN, który również skupi do 5 mln akcji po 20 zł. Obecnie kurs rynkowy wynosi 15,5 zł.

— Warto jednak pamiętać, że podana w uchwale maksymalna kwota nie jest wiążąca [w przypadku Agory to 51 mln zł — red.]. Spółka może wydać na skup mniej pieniędzy, jak również skupić mniej akcji — dodaje Paweł Szpigiel.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Jagoda Fryc

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Agora sypnie gotówką