Airberlin od marca zacznie latać z Warszawy do Berlina

DI, PAP
opublikowano: 02-10-2012, 14:45

Niemiecka linia lotnicza Airberlin od marca przyszłego roku uruchomi połączenia z Warszawy do Berlina – poinformował we wtorek PAP rzecznik Lotniska Chopina Przemysław Przybylski. Rejsy na tej trasie odbywać się będą trzy razy dziennie każdego dnia.

Jak powiedział Przybylski, loty wykonywane będą samolotem Dash Q400, który na pokład może zabrać ok. 80 osób. Bilety na te rejsy można już rezerwować od wtorku.

„Europa Wschodnia jest strategicznie ważnym rynkiem dla Airberlin. Wraz z nowym połączeniem do Warszawy Airberlin lata teraz do wszystkich dużych lotnisk w Polsce. Jest ono również ważnym rozszerzeniem połączeń dla naszego węzła lotniczego w Berlinie” - powiedział, cytowany w komunikacie, szef Airberlin Paul Gregorowitsch.

Airberlin to druga pod względem wielkości linia lotnicza w Niemczech. Warszawa będzie trzecim po Krakowie i Gdańsku polskim miastem z bezpośrednim połączeniem ze stolicą Niemiec.

Lotnisko Chopina w Warszawie jest największym portem lotniczym w Polsce. Obsługuje ruch rozkładowy, czarterowy, General Aviation (prywatne samoloty) oraz cargo. W 2011 r. z usług lotniska skorzystało ponad 9,3 mln pasażerów, co stanowi prawie 43 proc. całkowitego ruchu pasażerskiego w Polsce. W okresie styczeń-sierpień br. na lotnisku obsłużono ponad 6,7 mln pasażerów. (

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI, PAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu