Airbus liczy na ogromny popyt ze strony indyjskich przewoźników

Tadeusz Stasiuk
opublikowano: 24-03-2022, 11:22

Paneuropejski koncern lotniczo-kosmiczny Airbus prognozuje, że w ciągu najbliższych 20 lat indyjskie linie lotnicze będą potrzebować ogromnej ilości samolotów. Firma liczy na ponad 2 tys. zamówień, donosi Reuters.

Bloomberg

Odradzający się po pandemii popyt na podróże lotnicze i dynamiczny rozwój indyjskiej gospodarki skłoniły Airbusa do podwyższenia swojej prognozy. Koncern spodziewa się obecnie około 2210 zamówień wobec 1900 poprzednio.

Firma z siedzibą we francuskiej Tuluzie podkreśla, że większość przewoźników w Indiach to tanie linie lotnicze więc gros popytu będą stanowiły maszyny wąskokadłubowe. Projekcja zakłada, że będzie ich około 1700.

Jak stwierdził Brent McBratney, jeden z szefów marketingu w Airbusie, oczekuje się, że indyjski rynek krajowych i międzynarodowych podróży lotniczych będzie rósł o 6,2 proc. rocznie w ciągu najbliższych 20 lat, przewyższając średni globalny wzrost o około 3,9 proc.

Ostatnia, nadal jeszcze aktualna ogólnoświatowa projekcja Airbusa z listopada 2021 r. zakłada, że w ciągu najbliższych 20 lat rynek otrzyma 39 020 samolotów, co jest wartością nieznacznie niższą niż 39 213 prognozowane dwa lata wcześniej.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane