Akcje Globalstar rosną o 50 proc. po spekulacjach na temat nowego iPhone'a

ARŻ, CNBC
opublikowano: 30-08-2021, 16:04

Akcje Globalstar wzrosły o ponad 50 proc. w obrotach przedrynkowych w wyniku najnowszych spekulacji na temat iPhone’a 13. Jeden z analityków sugeruje, że najnowszy smartfon marki Apple będzie przystosowany do korzystania z komunikacji satelitarnej.

Analityk TFI Securities, Ming-Chi Kuo, napisał w niedzielnej notatce dla inwestorów, że Apple „optymistycznie podchodzi do trendu komunikacji satelitarnej” i prawdopodobnie uruchomi możliwość łączenia się z tego typu sieciami w swoim najnowszym smartfonie.

Globalstar jest właścicielem 24 satelitów telekomunikacyjnych na niskiej orbicie okołoziemskiej. Według nieoficjalnych informacji, firma jest w trakcie negocjacji z producentem iPhone’a na temat udostępniania sygnału.

Kolejna generacja smartfona stworzonego przez Apple prawdopodobnie zadebiutuje na rynku we wrześniu. Gigant z Cupertino na razie nie potwierdził żadnych informacji dotyczących nowych funkcji urządzenia.

W handlu międzysesyjnym akcje Globalstar rosły o ponad 50 proc.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane