Akcje Lenovo najgorętsze w Chinach

opublikowano: 26-09-2018, 11:54

Akcje koncernu Lenovo Group, największego chińskiego producenta sprzętu komputerowego stały się najgorętszym papierem na tamtejszej giełdzie. Stało się to w kilka miesięcy po tym, jak dzierżyły tytuł „najgorszej spółki technologicznej na świecie”.

Odmianę losu Lenovo zawdzięcza paradoksalnie usunięciu ze składu głównego indeksu giełdy w Hongkongu, Hang Seng.

Zobacz więcej

Lenovo

fot. Bloomberg

Od momentu ogłoszenia decyzji o usunięciu z Hang Seng przed niemal pięcioma miesiącami, kurs Lenovo wzrósł już o 43 proc. Tymczasem indeks Hang Seng w tym miesiącu zszedł w obszar bessy.

Zachowanie kursu akcji Lenovo jest miłą niespodzianką dla inwestorów, którzy do niedawna musieli godzić się z mocnymi stratami, jak pomiędzy marcem a kwietniem 2013 r. kiedy to odnotowano aż 56-proc.korektę po informacji o niemożności zrealizowania zakładanych celów w przypadku upadającego biznesu smartfonowego.

Obserwowane odbicie jest w dużej mierze też zasługą ożywienia na runku komputerów PC, których dostawy odnotowały w II kwartale 2018 r. najsilniejszy wzrost od sześciu lat i w efekcie lepszego niż oczekiwano zysku netto spółki w kwocie 77 mln USD.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk, Bloomberg

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu