Akcje rosyjskiego giganta tanieją o ponad 40 proc. przez sankcje

opublikowano: 09-04-2018, 07:12
aktualizacja: 09-04-2018, 07:14

Notowane w Hongkongu akcje rosyjskiego koncernu aluminiowego United Company Rusal tanieją o ponad 40 proc. po tym jak znalazł się na liście spółek objętych sankcjami przez USA, informuje Reuters.

Rusal to jeden z największych na świecie producentów aluminium. W poniedziałek rano jego kurs spadał na giełdzie w Hongkongu do 2,70 HKD, najniższego poziomu od października 2016 roku. W tym samym czasie główny indeks rynku rósł o prawie 1,8 proc.

Reuters przypomina, że w piątek władze USA ogłosiły objęcie sankcjami kolejnych siedmiu rosyjskich oligarchów, w tym byłego szefa Rusal Olega Deripaski, a także 12 kontrolowanych przez nich spółek. Sankcjami objęto także kolejnych 17 wysokiej rangi członków rosyjskich władz. 

Rusal wydał komunikat, w którym przyznał iż objęcie sankcjami może skutkować techniczną niewypłacalnością z tytułu niektórych zobowiązań kredytowych grupy. Rosyjski koncern podkreślił, że wciąż ocenia ewentualne skutki takich niewypłacalności na swoją pozycję finansową. 

Amerykański Departament Stanu poinformował, że inwestorzy mają czas do 7 maja na pozbycie się aktywów objętych sankcjami spółek Rusal, EN+ oraz GAZ. 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu