Akcjonariusze Didi zgodzili się na wycofanie spółki z NYSE

opublikowano: 23-05-2022, 16:24
Play icon
Posłuchaj
Speaker icon
Close icon
Zostań subskrybentem
i słuchaj tego oraz wielu innych artykułów w pb.pl

Spółka Didi, która jest chińskim odpowiednikiem Ubera, uzyskała zgodę akcjonariuszy na wycofanie się z nowojorskiej giełdy w niespełna rok po debiucie - informuje Bloomberg.

Spółka podała, że wycofanie z NYSE poparło ponad 96 proc. akcjonariuszy, którzy wzięli udział w walnym zgromadzeniu. Formalny wniosek w tej sprawie ma trafić do Amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) na początku czerwca.

Akcje Didi zaczęły być notowane na nowojorskiej giełdzie 30 czerwca po tym, gdy firma sprzedała akcje o wartości 4,4 mld USD w ramach pierwszej oferty publicznej.

Niedługo po debiucie na amerykańskim parkiecie Didi stało się jedną z głównych ofiar zaostrzenia polityki chińskich władz wobec spółek technologicznych. Organy regulacyjne dopatrzyły się m.in. naruszeń związanych z cyberbezpieczeństwem, w wyniku czego aplikacja została usunięta z najpopularniejszych sklepów. Od tego momentu walory spółki staniały o ok. 90 proc.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane