Akcjonariusze sprzedadzą Work Service za grosze

opublikowano: 27-01-2020, 22:00

Główni akcjonariusze, którzy kontrolują 56 proc. agencji pracy tymczasowej, wstępnie dogadali się z branżowym inwestorem. Kurs runął.

Jeszcze oficjalnie nie wiadomo komu, ale już wiadomo za ile. W poniedziałek po południu notowana na GPW agencja pracy tymczasowej Work Service poinformowała, że jej kluczowi akcjonariusze osiągnęli wstępne porozumienie z „międzynarodowym inwestorem branżowym”, którego nazwy nie podano.

Mają mu sprzedać 55,98-procentowy pakiet akcji spółki po 0,3 zł za walor, czyli o 40 proc. taniej, niż wynosił kurs akcji tuż przed publikacją komunikatu. Oznacza to wycenę całego Work Service’u na poziomie niespełna 20 mln zł.

Kierująca spółką Iwona Szmitkowska zastrzega jednak, że przeprowadzenie wstępnie uzgodnionej transakcji nie jest przesądzone, a w grze są ciągle inne scenariusze pozyskania inwestora dla mocno zadłużonej spółki, która jest w procesie przeglądu opcji strategicznych.

— Wciąż prowadzimy rozmowy z kilkoma podmiotami i rozważamy różne warianty transakcji. Niedawno miały miejsce negocjacje kluczowych akcjonariuszy z międzynarodowym inwestorem branżowym, który jest najbardziej zaawansowany w analizach spółki. Akcjonariusze posiadający prawie 56 proc. akcji zgodzili się na ewentualną sprzedaż wszystkich akcji po cenie 30 gr. Akceptacja ceny sprzedaży akcji zaproponowanej przez inwestora jest jednak jednym z wielu kroków niezbędnych do zakończenia procesu przeglądu opcji strategicznych — mówi Iwona Szmitkowska, cytowana w komunikacie spółki.

Główni akcjonariusze, którzy mają sprzedać akcje inwestorowi branżowemu, to niejednolita grupa. Są wśród nich dwaj współtwórcy spółki — Tomasz Hanczarek (5,09 proc.) i Tomasz Misiak (14,56 proc.). Ponad 15 proc. ma brytyjski Prologics. Największym akcjonariuszem w tym gronie jest spółka Worksource Investments, wehikuł inwestycyjny funduszu PineBridge, który jeszcze w 2013 r. z wielką pompą wszedł do Work Service’u, wykładając 105 mln zł.

Teraz wartość tego 21-procentowego pakietu to nieco ponad 4 mln zł mln zł. W grupie negocjującej z inwestorem sprzedaż akcji nie ma natomiast łódziego Central Fund of Immovables, który ma prawie 19 proc. akcji. Tymczasem spółka jest zajęta negocjacjami z wierzycielami — bankami i posiadaczami obligacji.

Pod koniec ubiegłego tygodnia uzgodniła „kluczowe warunki ewentualnej transakcji” z obligatariuszami, których papiery — warte ponad 35 mln zł — zapadają pod koniec maja. Warunki te przewidują, że międzynarodowy inwestor odkupi obligacje za 30 proc. ich ceny.

— Uzgodnienia z obligatariuszami, które dają nam możliwość pozyskania inwestora i powiązanej z tym redukcji 70 proc. naszych zobowiązań wobec nich, są istotnym krokiem. W dalszym ciągu, wspólnie z ewentualnym inwestorem, prowadzimy negocjacje z konsorcjum bankowym. Liczymy, że one również zakończą się rozwiązaniem satysfakcjonującym wszystkie strony — mówi Iwona Szmitkowska.

1,46 mld zł - taka była maksymalna kapitalizacja Work Service'u…

20 mln zł …a taka jest teraz.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marcel Zatoński

Polecane