Alchemia na krótkiej liście nabywców Huty Bankowa

(Marek Druś)
opublikowano: 30-10-2006, 20:36

Alchemia znalazła się na krótkiej liście Arcelor Mittal, jako jeden z potencjalnych nabywców spółki Huta Bankowa z siedzibą w Dąbrowie Górniczej - poinformowała Alchemia w poniedziałkowym komunikacie.

Alchemia znalazła się na krótkiej liście Arcelor Mittal, jako jeden z potencjalnych nabywców spółki Huta Bankowa z siedzibą w Dąbrowie Górniczej - poinformowała Alchemia w poniedziałkowym komunikacie.

Według wcześniejszych informacji, po fuzji Mittal Steel z Arcelorem, zgodnie z przepisami antymonopolowymi Unii Europejskiej, spółka musi pozbyć się udziałów w Hucie Bankowej.

UE udzieliła warunkowej zgody na fuzję, sugerując, że będzie to możliwe, jeśli Mittal Steel Poland wydzieli ze swoich struktur Hutę Bankową, a Arcelor ze swoich - dwie należące do niego huty.

We wrześniu Alchemia podawała, że zdecydowała się zwiększyć do 53 mln zł z 28 mln zł kwotę przeznaczoną na inwestycje związane z akwizycjami w sektorze stalowym lub na współfinansowanie ze spółką Skotan inwestycji związanych z branżą biopaliw.

(PAP)

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: (Marek Druś)

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Inne / Alchemia na krótkiej liście nabywców Huty Bankowa