Amazon zerwał z największą firmą lobbystyczną przed atakiem Trumpa

opublikowano: 30-03-2018, 11:29
aktualizacja: 30-03-2018, 11:35

Amazon.com zerwał z największą w Waszyngtonie firmą lobbystyczną tydzień przed tym jak został oskarżony przez prezydenta Donalda Trumpa o niepłacenie lub płacenie minimalnych podatków lokalnych i stanowych, dowiedział się nieoficjalnie Bloomberg.

Amazon.com rozstał się z Akin Gump Strauss Hauer & Feld w piątek tydzień temu. To firma generująca z lobbingu więcej przychodów niż pozostałe, które się nim zajmują. Gigant e-commerce zerwał również ze Squire Patton Boggs, której współpracownikiem jest m.in. były lider większości w Senacie Trent Lott. Bloomberg wskazuje, że obie firmy informowały iż zajmują się sprawami dotyczącymi podatków w działalności na rzecz Amazon.com

W ostatnich miesiącach Amazon.com znalazł się „na celowniku” prezydenta Trumpa. Niektórzy wiążą to z faktem, że szef Amazon.com, Jeff Bezos, jest jednocześnie właścicielem The Washington Post, dziennika publikującego krytyczne wobec administracji teksty. Wraz z atakami prezydenta pojawiły się opinie różnych grup, które twierdzą iż Amazon.com stał się zbyt wielki i powinno dojść do sprawdzenia, czy nie zagraża to konkurencji.

Amazon.com, który zwiększył wydatki na lobbing o ponad 400 proc. przez ostatnie 5 lat, wydał na takie działania prawie 13 mln USD w 2017 roku.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Świat / Amazon zerwał z największą firmą lobbystyczną przed atakiem Trumpa