American Heart of Poland przejął spółkę ProCardia

ISBNews
opublikowano: 01-12-2015, 13:58

American Heart of Poland (AHP) nabył 100% udziałów w ProCardia sp. z o.o. od ProCardia sp.j Zbigniew Kasprowicz Andrzej Ziółek, Andrzeja Ziółka i Zbigniewa Kasprowicza, podała firma.

"Zawarta umowa przewiduje, że niezależnie od uiszczonej w dniu nabycia udziałów ceny, AHP będzie zobowiązane do zapłaty premii w postaci ceny dodatkowej. Premia ma charakter płatności warunkowej i uzależniona jest od wyniku finansowego jaki zostanie wykazany w zaudytowanym sprawozdaniu finansowym ProCardia za rok 2015" - czytamy w komunikacie.

Łączna wartość transakcji przekracza 10% skonsolidowanych kapitałów własnych AHP, podano także.

"Przejęcie ProCardia spółki z ograniczoną odpowiedzialnością jest elementem realizowanej przez AHP strategii rozszerzania dostępności do świadczeń zdrowotnych, jak również umacniania pozycji lidera na rynku usług leczenia chorób sercowo-naczyniowych w Polsce. Transakcja ta pozwoli uzupełnić strukturę geograficzną placówek AHP w regionie Polski, gdzie podmioty z grupy AHP nie świadczą obecnie swoich usług" - czytamy dalej.

ProCardia prowadzi szpitale w Augustowie i Suwałkach, gdzie zajmuje się leczeniem w zakresie kardiologii inwazyjnej i rehabilitacji w ramach kontraktu z Narodowym Funduszem Zdrowia i Zakładem Ubezpieczeń Społecznych oraz ambulatoryjną opieką specjalistyczną w zakresie kardiologii. Jest także właścicielem 100% udziałów w ProCardia Nieruchomości sp. z o.o.

Grupa American Heart of Poland, istniejąca od 2000 r., założona została z inicjatywy lekarzy z Polski i Stanów Zjednoczonych. Obecnie grupę tworzy ponad 30 placówek medycznych oraz Przedsiębiorstwo Uzdrowiskowe "Ustroń", co czyni ją jedyną w Polsce siecią kompleksowo leczącą schorzenia sercowo-naczyniowe.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ISBNews

Polecane