Amerykanie chcą podzielić Prudential i przenieść jego centralę do innego kraju

opublikowano: 25-02-2020, 10:08

Amerykański fundusz hedgingowy Third Point domaga się podzielenia brytyjskiej spółki ubezpieczeniowej Prudential na dwie części i chce, aby po 172 latach działalności jej centrala znalazła się poza Wielką Brytanią, informuje Reuters.

Third Point jest akcjonariuszem Prudential. Zainwestował w spółkę ubezpieczeniową 2 mld USD. W przesłanym do członków jej władz liście przekonuje, że nie ma logicznych argumentów przemawiających za obecną strukturą firmy. Twierdzi, że Prudential powinien zostać podzielony na część działającą w USA i część działającą w Azji. Obecnie działalność na tych dwóch obszarach jest zarządzania z centrali w Londynie. Third Point argumentuje, że wyprowadzenie jej z Wielkiej Brytanii pozwoliłoby zaoszczędzić nawet 200 mln GBP rocznie.

Reuters przypomina, że Prudential jest największą pod względem kapitalizacji brytyjską spółką ubezpieczeniową. Third Point ma 5 proc. jej akcji, co daje mu drugie miejsce pod względem wielkości posiadanego pakietu.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane