Amerykanie znaleźli podejrzany software w autach Daimlera

opublikowano: 19-02-2018, 06:56
aktualizacja: 19-02-2018, 06:59

Bild am Sonntag twierdzi, że Amerykańscy śledczy wykryli w mercedesach z silnikami diesla oprogramowanie mające pomóc im przejść testy emisji spalin w USA, donosi Reuters.

Bild am Sonntag powołuje się na tajne dokumenty, do których dotarł. Jeden z nich mówi o licznych funkcjach w oprogramowaniu, które miałyby pomóc autom Daimlera spełnić normy, np. wyłączeniu czyszczenia spalin po 26 km jazdy, czy rozpoznawaniu po schemacie przyspieszania przeprowadzanego testu emisji spalin. Bild am Sonntag cytuje również e-maile inżynierów Daimlera, w których rozważają oni, czy stosowane oprogramowanie jest legalne.

Zobacz więcej

fot. Carmen Jaspersen_dpa_Forum

Rzecznik niemieckiego koncernu podkreślił, że dokumenty, na które powołuje się niemiecka gazeta są znane władzom i nie spowodowały postawienia oskarżeń. Stwierdził, że „selektywne” przedstawienie dokumentów przez Bild am Sonntag ma na celu zaszkodzenie spółce i jej 290 tys. pracowników.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu