Amerykański rynek akcji najbardziej wykupiony od lat 90.

opublikowano: 13-12-2017, 14:55
aktualizacja: 13-12-2017, 14:56

Wyjściu indeksu S&P500 na nowy rekord towarzyszyło osiągnięcie przez rynek najwyższego poziomu wykupienia od hossy lat 90. ubiegłego wieku, zauważa agencja Bloomberg.

Od początku kwartału główny wskaźnik giełdy nowojorskiej S&P500 wzrósł o 5,7 proc., wychodząc we wtorek na nowy historyczny rekord. Tym samym zmierza do zamknięcia zwyżką już dziewiątego kwartału z rzędu i do osiągnięcia najlepszego wyniku od ośmiu kwartałów. Śrubowanie rekordów doprowadziło jednak do przegrzania giełdowej koniunktury, wynika z analizy wskaźnika RSI.

Obrazujący siłę relatywną indeksu S&P500 wskaźnik sięgnął 82 proc., osiągając najwyższy pułap od lat 90., po tym jak od września nieprzerwanie znajdował się powyżej oznaczającej wykupienie granicy 70 proc. Przebywanie wskaźnika w strefie wykupienia zgodnie z teorią oznacza podwyższone ryzyko korekty spadkowej.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Wierciszewski, Bloomberg

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy