Analitycy stawiają przede wszystkim na budowlankę

MZ, SG
opublikowano: 17-05-2006, 00:00

Analitycy liczą przede wszystkim na zyski spółek budowlanych.

Ale błysnąć mają także banki i reprezentanci branży metalowej.

Mirosław Saj, makler DM BISE

- W drugim kwartale oczekuję dobrych wyników po średnich spółkach sektora budowlanego, wyspecjalizowanych w pewnych niszach rynku. Stawiałbym chociażby na Polnord czy Baumę. Myślę, że świetną passę utrzymają banki, dynamika rynku usług finansowych jest imponująca i nakręca całą gospodarkę. Jeśli złoty nadal będzie się osłabiać, należy zwracać uwagę na eksporterów, dla których może wreszcie nadejdzie czas nie tylko dbania o efektywność, ale również zysków dzięki korzystniejszym relacjom kursowym. Uważam, że passę dobrych wyników kontynuować będą firmy medialne: TVN i RMF, które są liderami swoich rynków pod względem dynamiki rozwoju i nowych pomysłów na przyszłość. Ich funkcjonowanie wspierają portale Onet i Interia. Oba dotcomy korzystają na wysokim tempie wzrostu rynku internetowego.

Piotr Wiśniewski, analityk DM Amerbrokers

- Po tym, co banki pokazały w I kwartale, równie dobrych wyników należy spodziewać się w kolejnym. Można oczekiwać poprawy wyników spółek paliwowych. Z dobrej strony powinny pokazać się także spółki budowlane, dla których II kwartał z reguły należy do najlepszych w roku. Nie można też zapomnieć o KGHM. Kombinat powinien popisać się wysokimi zyskami, czemu sprzyjają wysokie ceny miedzi.

Remigiusz Sopel, analityk IDM

- W związku z dobrą koniunkturą na rynku metali dobrych wyników oczekiwałbym po KGHM, Toorze i Stalprodukcie. W związku z inwestycjami i rozbudową mocy poprawy oczekuję także po Barlinku. Liczę również na udany kwartał dystrybutorów farmaceutyków, spółek spożywczych i budowlanych oraz instytucji finansowych.

Dariusz Nawrot, analityk BM BPH

- Na szczególną uwagę zasługuje branża budowlana. To sektor, który na tle innych w II kwartale powinien pokazać naprawdę dobre wyniki. W przypadku niektórych spółek mogą one być bardzo dobre.

Wojciech Szymon Kowalski, niezależny analityk

- Największymi beneficjentami dobrej koniunktury gospodarczej są banki i myślę, że ich wyniki będą wciąż bardzo dobre. Tempo inwestycji i środki napływające z UE rozkręcają budowlankę. Z kolei lato, mundial i wakacje to okres żniw dla spółek spożywczych, szczególnie producentów napoi i piwa. Surowce oceniam przez pryzmat koniunktury na świecie. Myślę, że inwestycje w Chinach w obliczu olimpiady wciąż utrzymają wysokie ceny surowców (KGHM) i popyt na stal. Dystrybutorzy stali z GPW skorzystają też na inwestycjach w kraju. Na minus wymieniłbym PKN (cena ropy powinna zniżkować) oraz Dębicę (to będzie trudny rok dla wszystkich producentów opon na świecie). Spodziewałbym się osłabienia złotego i dlatego polecam zwrócenie uwagi na eksporterów.

Maciej Wewiórski, analityk CDM Pekao

- W II kwartale kolejnych rekordowych wyników należy spodziewać się po KGHM. Przypuszczam, że lepsze rezultaty osiągnie również PKN Orlen oraz Lotos.

Tomasz Bardziłowski, CA IB

- Kolejnego rekordowego zysku spodziewałbym się po KGHM. Po słabszym I kwartale z dobrej strony powinien pokazać się Orlen. Lepszych wyników należy się również spodziewać po spółkach medialnych. Można także oczekiwać przyśpieszania spółek IT. Kolejny kwartał powinien być też udany dla firm przemysłowych.

Rafał Salwa, niezależny analityk

- W kolejnych kwartałach można oczekiwać dalszej poprawy wyników banków reprezentowanych na GPW. Sądzę, że cały rok 2006 powinien być rekordowy pod tym względem dla tego sektora. Należy się spodziewać, że również Bioton nie tylko w drugim kwartale, ale także w następnych będzie wykazywał dalszą, znaczącą poprawę wyników. Ta najbardziej dynamiczna z WIG20 spółka zapowiada, że w tym roku ma osiągnąć trzycyfrowy zysk brutto.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MZ, SG

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy